Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Rejestracja
Mecze Towarzyskie
Forum Forum o różnych tematach Strona Główna » Reprezentacja Polski » Mecze Towarzyskie

Jak oceniasz gre reprezentacji Polski w meczu z USA?

Prasa o porażce z USA

Polska przegrała w Kaiserslautern z USA 0:1. Prasa jednoznacznie podkreśla, że Amerykanie zdobyli gola po błędzie Artura Boruca, a Polacy zagrali dobrze tylko w pierwszej połowie.

Przegląd Sportowy: Wpadka Boruca / USAdzeni Polacy
Tylko pół godziny dobrej gry w ważnym teście. Później było dużo gorzej, a o porażce zdecydował poważny błąd Boruca. (...) Tym razem nie pomogło wejście rezerwowych - konfrontacja z USA udowodniła, że walka o miejsca w składzie na mundial wciąż jest otwarta. Jednak, choć w Kaiserslautern było aż 30 piłkarzy, jeśli chodzi o podstawową jedenastkę, poruszamy się w zamkniętym kręgu.

Gazeta Wyborcza: Słabsi od słabych
Na sto dni przed mistrzostwami świata w Niemczech piłkarze Pawła Janasa przegrali w Kaiserslautern towarzyski mecz z Amerykanami po błędzie Artura Boruca, który źle wyszedł do dośrodkowania. Polacy grali dobrze przez 45 minut.

Rzeczpospolita: Zabrakło sił i dobrych pomysłów
W pierwszej połowie było nieźle. Po przerwie znacznie gorzej, a po straconym golu - po błędzie Boruca - reprezentacja Polski zgasła i do końca nie potrafiła się odnaleźć. Gdy wszyscy mieli siły, trzymaliśmy przeciwników w szachu. (...) Gdy zaczęła się druga połowa, dobre wrażenie prysło jak bańka mydlana. (...) Nie ma specjalnych powodów, żeby płakać nad porażką w pierwszym meczu w tym roku. Twardzi Amerykanie to siódma drużyna w rankingu FIFA. Niepokoi jednak to, że polskim piłkarzom nie starcza sił na cały mecz, a gdy pierwsi tracą gola, to tracą też głowy. Najważniejszym zadaniem Pawła Janasa przed mistrzostwami świata będzie poprawienie kondycji prawie wszystkich zawodników. Wielu z nich nie gra w klubach, więc po godzinie spędzonej na boisku słaniają się na nogach. Jak nie ma kondycji, to nie pomoże nawet najlepsza taktyka i dobre chęci.

Dziennik Polski: Ograli nas Amerykanie
Nie tak wyobrażali sobie polscy piłkarze i kibice początek przygotowań kadry do MŚ w Niemczech. W pierwszym w tym roku spotkaniu biało-czerwoni przegrali w Kaiserslautern z USA 0:1. Na boisku zabrakło kontuzjowanego Macieja Żurawskiego. W pierwszej połowie w bramce stał Jerzy Dudek i zachował czyste konto. Nie popisał się za to po zmianie stron Artur Boruc, po błędzie którego gola wbił nam Dempsey.

Życie Warszawy: Prezent Boruca
W meczu bez sytuacji bramkowych reprezentacja Polski przegrała w Kaiserslautern z USA 0:1. Bez kontuzjowanego Macieja Żurawskiego i ze słabszym ostatnio Tomaszem Frankowskim nie podbijemy Europy. (...) Amerykanie nie sprawdzili Dudka, ale szybko poddali testowi Artura Boruca. Były golkiper Legii wyszedł na drugą połowę chyba niezbyt skoncentrowany. (...) Niepokoi też forma Frankowskiego, zagubionego po przeprowadzce do Wolverhampton. (...) Biało-czerwoni pokazali, że długi odpoczynek od reprezentacji wyraźnie im nie służy.

Trybuna: Dempsey nokautuje na śniegu
Bardzo smutny wieczór w Kaiserslautern. (...) W pierwszej połowie coś się tam niby działo, ale w śniegu pląsała jakaś dziwna zbieranina, a nie drużyna narodowa. Przerwa też nie wpłynęła dobrze na naszych, gdyż pierwsza groźna akcja Amerykanów przyniosła im prowadzenie. (...) Potem było już tylko gorzej (...) Widać było jak na dłoni, że Polska na 3 miesiące przed MŚ to żaden kolektyw, a chociaż nasi „stranieri" są w pełni ligowego sezonu, to drętwi byli niczym pal Azji.